1.8 C
Murzasichle
piątek, 18 czerwca, 2021

Wakacje

Najważniejsze atrakcje i formy spędzania wolnego czasu w Murzasichlu

Murzasichle to przede wszystkim idealna baza wypadowa w góry, gdyż położone jest przy samej granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. W najbliższej okolicy znajduje się kilka wejść do TPN, skąd prowadzą liczne szlaki górskie.

Wejście w Brzezinach położone jest najbliżej centrum Murzasichla i oddalone jest od niego 2,5 km, czyli pieszo ok. 35 minut. To początkowy punkt czarnego szlaku prowadzącego przez Dolinę Suchej Wody Gąsienicowej, Schronisko Murowaniec, wyciąg na Kasprowy Wierch, Halę Gąsienicową, okolice Czarnego Stawu Gąsienicowego na Świnicką Przełęcz, skąd można udać się m.in. na Kasprowy Wierch, Granat, Świnicę, czy Kozi Wierch. Wejście na Jaszczurówce, które położone jest 5,3 km od centrum Murzasichla, czyli pieszo ok. 1 godzinę 10 minut oraz wejście w Toporowej Cyrhli oddalone 3,7 km, czyli ok. 50 minut pieszo od centrum Murzasichla połączone są szlakiem zielonym, z Topolowej Cyrhli prowadzi także czerwony szlak m.in. przez Dolinę Roztoki, Morskie Oko na Rysy i dalej na stronę Słowacką. Szlaki te krzyżują i łączą się także z innymi, co daje możliwość wędrówek przez całe Tatry.

Atrakcje i rekreacja

W Murzasichlu i wokół niego poprowadzono także się liczne trasy rowerowe oraz ścieżki spacerowe. Do cieszących się największą popularnością należą ścieżka przez Galicową Grapę, ścieżka przez Budzów Wierch i ścieżka do Małego Cichego.

W zimie w Murzasichlu oraz jego najbliższej okolicy dostępnych jest kilka wyciągów narciarskich. Działają również liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także szkółki narciarskie. Położone dookoła miejscowości wzgórza to idealne miejsce zjeżdżania na sankach, czy do zabaw na śniegu. Odbywają się tu również kuligi z pochodniami, biesiady góralskie, ogniska i wiele innych atrakcji dla turystów. Na pewno bardzo dobre miejsce na atrakcyjny wypoczynek w górach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Murzasichle
bezchmurnie
1.8 ° C
2.8 °
0.6 °
51 %
7.2kmh
0 %
pt
5 °
sob
10 °
nie
10 °
pon
12 °
wt
7 °

Reklama

Popularne